Üritused

28.03.2018

Muusika klassiruumis: projekt Stalwarts Randvere Koolis

Randvere Kool osaleb rahvusvahelises Erasmus+ strateegilise koostöö projektis STALWARTS “Õpetajate ja õppurite toetamine kunstidega: suhtetervis Euroopa koolides”.

STALWARTS metodoloogia põhineb ÜRO lapse õiguste konventsioonil ja julgustab õpetajaid ja terapeute uurima muusika- ja kunstikogemuste sensoorset mõju ja suhteaspekte ning rakendama loovaid tegevusi, mis toetavad positiivse seotuse teket. Projekti tegevustega arendatakse edasi kunstidel põhinevaid terapeutilisi õpetamismeetodeid. Projekti raames töötatakse välja vastav koolitusprogramm. See on sektoritevaheline projekt, mis toetub ülikooli ja kooli partnerlusele. Projektis osaleb viis riiki: Ühendkuningriik, Eesti, Itaalia, Norra ja Portugal. Projekti koordineerib University of the West of England ja Randvere kooli partnerülikooliks on Tallinna Ülikool.

Randvere kooli õpetajatest osalevad projektis Nele Dudkin, Reilika Arrosaar, Aet Urbas ja Kristina Markii. Projekti koordineerib Randvere kooli muusikaterapeut Käll Kruusmägi.

Esimene rahvusvaheline kohtumine toimub Randvere Koolis 24.-28. märtsil, teine riikidevaheline kohtumine toimub Itaalias 2019. aasta kevadel.