Üritused

26.08.2015

Teadlaste öö

Teadmiskeskus Collegium Eruditionis korraldab koostöös teaduskeskuse AHHAA, Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti Maaülikooli, Tartu Ülikooli, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, SA Eesti Teadusagentuuri, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli, AS Fertilitas, Ida-Tallinna Keskhaigla ja Viimsi vallaga 23. septembril algusega kell 19.00 ürituse „Teadlaste Öö Viimsi Koolis – teadus ja meditsiin haigestunud inimese teenistuses“.

Viimsi Kool muutub taaskord üheks õhtuks killukeseks mosaiigis üleeuroopalisest teadlaste öö festivalist (TÖF) ja kõigil Viimsi valla elanikel on võimalus sellest osa saada. TÖF toimub enam kui 300 linnas üle Euroopa.
Sellel aastal on Teadlaste Öö läbivaks teemaks meditsiin ja tervis haigestunud inimese seisukohast ning fookusesse võetakse haiguste diagnoosimise ja ravimise teemad – näiteks inimese “varuosade” valmistamine laborites, ravimite mõju, depressiooni ja stressi, loodusliku valiku ja eetika küsimused ning sõltuvused.

Sellel õhtul poevad laboripimedusest nähtavale ja pühivad tolmu kitlitelt selline eluslooduse liik nagu TEADLASED. Teadustubasid on lubanud tulla juhendama oma ala tõelised tegijad, kelle jaoks ei ole võõras inimese sisemuses toimuv.

Koolimaja muutub tõeliseks teadusasutuseks, kus on kahe tunni jooksul võimalik eksperimenteerida ja saada vastused sellistele eksistentsiaalsetele teemadele nagu:
Kuidas tuua nähtavaks haigus üle 3 meetri pikkuses peensooles?
Mis on skoobid? Miks ja kuidas neid kasutatakse?
Mida kujutab endast biomeditsiinitehnika ja kuidas saab selle abil haigusi diagnoosida?
Kuidas hinnata skeletilihaste funktsionaalset seisundit?
Mis on pre- ja probiootikumid, mis on antibiootikumid ja kuidas nad mõjutavad soolestiku mikrofloorat?
Millest tabletid koosnevad, kuidas neid valmistatakse, mis juhtub tabletiga pärast alla neelamist?
Millised on kaasaegsed arvutitehnoloogiad haiguste ravis?
Endoskoopiline kirurgia? Robotkirurgia – millal tuleb Eestisse?
Kas inimene algab suust?
Nendele ja paljudele teistele põletavatele teemadele saame vastused kolmapäeval, 23. septembril kell 19.00-21.00 toimuval üritusel “Teadlaste Öö Viimsi Koolis – teadus ja meditsiin haigestunud inimese teenistuses”. Kogu üritus saab alguse kooli aulast kell 19.00 ja sealt liigutakse edasi teadustubadesse.

Teadlaste Öö kavaga saab tutvuda Viimsi Kooli kodulehel teadmiskeskuse rubriigis. Samas on võimalik ennast teadustubadesse registreerida.

Õhtu jooksul on võimalik osaleda ühes teadustoas. Teadustoa juures olev sihtgrupp on pigem soovituslik ja vabade kohtade olemasolul saavad liituda kõik huvilised.

Ära maga seda võimalust maha, võta sõbrad kaasa ning jäädvustame koos üheks õhtuks Viimsi Euroopa teaduskaardile!