12.03.17

4. klassid ja 5.s klass Eesti Loodusmuuseumis

Neljapäeval, 2. märtsil külastasid 4. klassid ja 5.s klass Eesti Loodusmuuseumi, kus osaleti KIK projekti raames õppeprogrammis “Ainuraksed ja rakk”. Õpilased valmistasid preparaadi sibula kattekoest, uuriti taimset rakku. Seejärel vaadati ainurakseid nii valmispreparaatidelt kui heinaleotisest: amööbi, viburlooma, kinglooma. Kõige enam meeldis õpilastele töötada mikroskoobiga – usinasti joonistati paberile kõik, mida mikroskoobis nähti.

Piiluti ka hiljuti avatud näitust „Müstiline ürgmeri“, mis kutsub sukelduma ajarännakule Eesti ala merepõhja poole miljardi aasta tagustest aegadest tänapäevani, tutvustades rännaku jooksul nii Eesti alade liikumist, siin elanud taimi ja loomi kui kliimamuutusi.

4.b Loodusm. 4.b Loodusm.2 4.c_2 4.c_3