21.04.16

5. ja 6. klass külastasid Loodusmuuseumit

Reedel, 15. aprillil käisime 5. ja 6. klassiga Loodusmuuseumis teadmisi ammutamas. Osalesime kahes erinevas töötoas:

1. Muld ja elu mullas Saime aimu mulla tekkest, tutvusime aineringega. Vaatasime muldade läbilõikeid metsakooslustes ja taimestikku erinevatel muldadel, uurisime mulda kui elupaika ja seda millised kohastumised on loomadel eluks mullas. Mulla koostist uurisime luubiga ja bionokulaarmikroskoobiga.

2. Soo elukeskkonnana Püsinäituse põhjal tutvusime soode tekke, arengu, elustiku ja elutingimustega, tuletasime meelde toiduahelad.

Kasutasime ära Loodusmuuseumi võimalusi ning kordasime ka Läänemerd puudutavat ning vaatasime näitust „Vaprad ja ilusad. Peaosades: samblik ja sammal“. Väljapanek tutvustab samblike ja sammale erakordset vastupidavust ning tihtipeale alahinnatud kasulikkust ökosüsteemi ja inimeste jaoks.

Õpetaja Merilin