02.05.16

Kevadlaat ja volbriöö retk

Laupäeval, 30. mail oli Randvere inimestel võimalus osa saada koguni kahest vahvast üritusest: kevadlaadast ja volbriöö retkest tõrvikutega.

Randvere külaseltsi eestvedamisel algatati Randvere kevadlaada traditsioon. Hoolimata sellest, et esimese kevadKevadlaat11 Kevadlaat21 Kevadlaat31 Kevadlaat41 Kevadlaat51 Volbri11 Volbri21laada mõõtmed olid veel tagasihoidlikud, oli laada programm mitmekesine. Müügiartiklitest olid populaaremad taaskasutus, käsitöö ja toit. Kontsertprogrammis esinesid talendipäeval osalenud lapsed ning etlusprogrammis kooli etluskonkursil esile tõstetud õpilased. Laada kohvikut pidasid kooli hoolekogu liikmed Mari ja Kristin, küpsetusi tuli aga iga klassi vanematelt. Õpetaja Kristina pidas Saori telgedel kudumise õpituba. 4. ja 3. klassi õpilased levitasid oma esimest ajalehte. Laada oksjonile annetsid esemeid Viimsis tegutsevad firmad ja Randvere inimesed. Kogu laada programmi juhtis Mart Felding Haabneeme alevikust. Suur tänu Priit Robasele, kes võttis külaseltsi poolt laada vedamise enda peale, ja kõigile vahvatele inimestele, kes andsid panuse laada õnnestumisse.

Volbriöö rongkäik toimus juba teist korda. Kooli poolt oli eestvedajaks õpetaja Anli, kelle juhendamisel tegid kõik retkele kogunenud randverelased soojendustantsu, siis süüdati tõrvikud ja mindi teele.