29.03.18

Lapsed esinesid STALWARTSi külalistele

Randvere Kool võõrustas viiel päeval Erasmus+ rahvusvahelise STALWARTS projekti külalisi üle Euroopa: Inglismaalt, Norrast, Portugalist ja Itaaliast. Projekti koordineerib Bristoli Ülikool Inglismaalt. Projeti eestikeelne mimetus on “Õpetajate ja õppurite toetamine kunstidega: suhtetervis Euroopa koolides”. Metodoloogia põhineb ÜRO lapse õiguste konventsioonil ja julgustab õpetajaid ja terapeute rakendama loovaid tegevusi, mis toetavad positiivse seotuse teket. Projekti tegevustega arendatakse edasi kunstidel põhinevaid terapeutilisi õpetamismeetodeid, mis lähtuvad haavatavate noorte vajadustest ning vähendavad varajast haridusest ja koolist väljalangemist. Projekti raames töötatakse välja vastav koolituprogramm.  Randvere koolist osalevad projektis õpetaja Nele, Kristina, Aet, Kadri ja Reilika, meie kooli poolt koordineerib tegevusi muusikaterapeut Käll. Projekt kestab kaks aastat ja selle aja jooksul on kõigil Randvere kooli õpetajatel võimalus õppida ja rakendada loovaid terapeutilisi õppemeetodeid. Esmaspäeval tutvustasid õpilased külalistele kooli ning väikese kontserdi andsid kooli mudilaskoor, väikesed klassid ja kooli bänd.