19.11.15

Põnev päev Energia Avastuskeskuses

Neljapäeval, 19. novembril käis 1.a klass Energia Avastuskeskuses. Tallinna linna vanast elektrijaamast on tehtud põnev muuseum vanadele tööstus- ja muudele vanadele seadmetele, millest paljud on töökorras.

Töökorras seadmete juurde on lisatud kasutamisõpetus,millist nuppu vajutada ja mis on  tulemus ja mida peab tähele panema. Ise saab katsetada, kuidas heli liigub, kuidas valgus vedelikus murdub, kuidas valged riided säravvalgeks muutuvad, kuidas välgunooled tekivad, kuidas saab lennata ilma õhku tõusmata. Saab proovida, kuidas on olla mutt või ämblik, kuidas vihmaussid ja mutid maa sees liiguvad….. Oi,kui palju on avastamist! Planetaarium viib  kosmoseavarustesse mugavas toolis lamades. Energia Avastuskeskus on väga lapsesõbralik -peaaegu kõike võib katsuda ja järgi proovida. Head avastamist!