10.10.18

Randvere kool liitus Rohelise kooli programmiga!

Randvere kool liitus maailma suurima keskkonnaharidlusliku programmiga Roheline kool. Roheline kool on ülemaailmne programm, milles osaleb 53000 kooli 67 maalt.

Programmi juhib Foundation for Environmental Education (FEE) – valitsusväline heategevusele orienteeritud mittetulundusühing, mille eesmärgiks on keskkonnahariduse abil edendada jätkusuutlikku arengut.
Eestis juhib programmi Eesti Looduskaitse Selts (ELKS), kes on sõlminud lepingu MTÜ Koolitus- ja Nõustamiskeskusega HARED ROHELISE KOOLI programmi tegevuste organiseerimiseks ja korraldamiseks.

Miks ühineda rohelise kooli programmiga?
• Roheline kool on maailma suurim ja tuntuim keskkonnahariduslik programm
• Kool saab keskkonnahariduslikus töös osa teiste kogemusest, moodustub võrgustik
• Saab osaleda erinevates, sh rahvusvahelistes projektides, üritustel, kampaaniates, kasutada teiste poolt loodud materjale ja ideid
• Õpilased, õpetajad ja vanemad käituvad senisest keskkonnateadlikumalt
• Saab taotleda oma keskkonnahariduslikule tööle rahvusvahelist tunnustust
• Tänased lapsed otsustavad tulevikus, kuidas Maa varasid kasutatakse

Mida programmis osalejad teevad?
Rohelise Kooli programmil on kolm struktuurset elementi:
1.Seitsmest sammust koosnev strateegia.

STRATEEGIA 7 SAMMU

2.Käsitletavad teemad – aastas tegeldakse vähemalt kolme teemaga.

TEEMAD

3. Programmis osalevad haridusasutused võivad tunnustuseks taotleda ökomärgist – rohelist lippu kui selle kriteeriumid on täidetud.
Programm aitab olemasolevaid tegevusi ja ettevõtmisi struktureerida ja süsteemseks muuta.

Programmi tulemusena peaks kasvama maailmas põlvkond põlvkonna järel keskkonnateadlikke inimesi. Nad kannavad programmis omandatut endaga kogu elu ning kasvatavad samas vaimus ka oma järeltulijaid.
Infot leiab https://www.tallinn.ee/KESKKOND/ROHELINE-KOOL-3