Randvere kooli 4. klassid liitusid programmiga Suitsuprii klass

Suitsuprii klass on Tervise Arengu Instituudi suitsetamisvastane ennetusprogramm 4.-9. klasside õpilastele. Programmi eesmärgid:

• ennetada või edasi lükata suitsetamise ja suitsuvabade tubakatoodete tarbimise alustamist laste ja noorte seas
  • motiveerida tubakat tarvitavaid õpilasi sellest loobuma
  • toetada tubakast vaba olemist kui eluviisi

Ennetusprogramm kestab viis kuud. Programmis osalevad õpilased lubavad oma allkirjaga jääda vähemalt kogu programmiperioodiks tubakavabaks ehk siis mitte teha suitsu, tõmmata vesipiipu ega tarvitada muid tubakatooteid. Programm toimib vastastikuse aususe põhimõttel – õpilased kontrollivad enda ja oma klassikaaslaste tubakavabaks jäämist ise.
2014. aasta kooliõpilaste tervisekäitumise uuringu andmetel on keskmine vanus, millal Eesti õpilased proovivad esimest korda elus sigaretti, 12 eluaastat. Huuletubakat on tarvitanud 13% 11–15-aastastest kooliõpilastest. E-sigaretti on suitsetanud 33% 11–15-aastastest õpilastest. Ennetusprogrammiga soovime toetada õpilasi ja näidata, et tubakavabadus on igati normaalne eluviis ning et tegelikult enamik nendevanuseid ei tarvita samuti tubakatooteid.