18.06.18

SA INNOVE „Koolipõhise koolimeeskonna õpiüritus“

Kolmel järjestikusel vaheajal (veebruar – juuni 2018) toimus SA INNOVE „Koolipõhise koolimeeskonna õpiüritus“ toetusel Randvere Kooli õpetajate koolitus “Vaikuseminutid”. Koolitust viis läbi MTÜ Vaikuseminutid koolitaja Kaia Köster. Kaia tegutseb õppejõu ja koolitajana alates aastast 2001.

Vaikuseminutid pakuvad praktilisi harjutusi õpetajatele, et kujundada laste enesejuhtimise oskusi nagu keskendumine, pingetega toimetulek, emotsionaalse tasakaalu loomine jne. Lisaks võimaldavad need tähelepanu ja meelerahu harjutused tõsta inimeste vaimset heaolu ja tervist, mis suurendab nende sisemisi ressursse töö ja elu väljakutsetele vastamisel.Keskendumise ja meelerahu harjutuste järjepidev kasutamine aitab lastel paremini õppetööle keskenduda, mille tulemusel pikemas perspektiivis paranevad õpilase õpitulemused.

Nelja koolituspäeva jooksul said õpetajad osa kahest üksteist täiendavast 2-päevasest seminarist: Vaikuseminutite baaskoolitus ja Teadliku õpetaja seminar. Lisaks oli osadel õpetajatel võimalus osaleda tugiisikutele mõeldud 8-nädalasel süvakoolitusel. Koolituspäevade järgselt edastati osalenutele isikliku praktika iganädalane tugi, mis aitas õpetajal omandatud teadmisi/meetodeid kinnistada viies läbi harjutuis õpilastega.

Süvakoolitusel osalenud õpetajad Kaidi ja Ahto said põhjalikumad enesekohased oskused ja kogemused, mida saavad edaspidi kogu organisatsioonile jagada. Juba sügisel viiakse koostöös osalenutega läbi töötoad koolitusel mitte osalenud õpetajatele.

IMG_0052 Capture IMG_0049