25.08.16

Teadlaste Öö Festival

Teadlaste Öö Festival “Mis on ühist teadusel ja ulmel?“toimub 28. septembril kell 19.00 – 21.00 Viimsi Koolis.

Teadmiskeskus Collegium Eruditionis korraldab koostöös teaduskeskuse AHHAA, Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti Maaülikooli, Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikakõrgkooli, SA Eesti Teadusagentuuri ja Viimsi vallaga 28. septembril algusega kell 19.00 ürituse „Teadlaste Öö Festival Viimsi Koolis – mis on ühist teadusel ja ulmel? “

Teadlaste Öö kavaga saab tutvuda Viimsi Kooli kodulehel teadmiskeskuse rubriigis. Samas on võimalik ennast teadustubadesse registreerida:

Õhtu jooksul on võimalik osaleda ühes teadustoas. Teadustoa juures olev sihtgrupp on pigem soovituslik ja vabade kohtade olemasolul saavad liituda kõik huvilised.

Koolimaja muutub tõeliseks teadusasutuseks, kus on kahe tunni jooksul on võimalik eksperimenteerida ja saada vastused sellistele eksistentsiaalsetele teemadele nagu:

• Mis on virtuaalreaalsus?
  • Ulmelised loomad, kes on kunagi Maal elanud. Millised näevad välja Hallucigenia jalad?
  • Elu võimalikkus teistel taevakehadel?
  • Kuuuurijad?
  • Kosmoseturistid ja kosmosehotellid? Eesti koht kosmoses?
  • Mis on Maa ja mee sees?
  • Eesti oma vormel?
  • Kus tulevad ette inimvõimete ja tehnika piirid?
  • Kas peaksime valmistuma uue planeedi kasutuselevõtuks või annab vana veel remontida?
  • Kuidas töötab 3D saviprinter?