Tööd alustab lauamänguring

MTÜ Teadlik Noor, kelle visioon on luua igasse Eestimaa kooli finantsharidust andev lauamänguring, alustab oktoobris tegevust Randvere koolis. Õppetöös lähtume Ettevõtluse Õppekoja sloganist Mõtlen loovalt, algatan julgelt, tegutsen arukalt, vastutan ja hoolin!

Ringid tegutsevad järgmistel aegadel:

• 1.-2.klass teisipäeviti kell 14.30-15.15 (1 ak tund, kuutasu 15€), 1. tund 6.oktoobril 2015, juhendaja Mari Kauber.
  • 3.-4.klass kolmapäeviti 13.40-15.10 (2 ak tundi, kuutasu 29€), 1. tund 7.oktoobril 2015, juhendaja Kristi Laving
  • 5.-6.klass reedeti 13.40-15.10 (2 ak tundi, kuutasu 29€), 1. tund 9.oktoobril 2015, juhendaja Alari Allika

Huviringi registreerumine siin
Lauamänguringi registreerunud lapsevanemale saadetakse e-mailile digitaalseks allkirjastamiseks koostööleping.

Strateegiliste lauamängude abil arendame lastes:

• ettevõtlikkust ja sihikindlust, saavutamisvajadust;
  • strateegilist mõtlemist ja tiimisisest koostööd;
  • mängulisust, loovust, uuenduslikkust, riskijulgust;
  • arvutamisoskust;
  • usku enda võimetesse;
  • oskust näha enda tugevusi ning leida endale rõõmupakkuvaid tegevusi;
  • iseseisvust oma eesmärkide püstitamisel;
  • võimet tulemaks toime kaotuste ja ebaõnnestumistega;

Anname lastele:

• majandusalaseid algteadmisi (k.a mis on tulud-kulud, varad-kohustused);
  • investeerimisalaseid algteadmisi (investeerimine väärismetallidesse, aktsiatesse, maavaradesse, kinnisvarasse, ettevõtetesse);
  • oskuse märgata võimalusi ning neid küllust teenima panna;
  • oskuse ja julguse unistada ning konkreetsed juhtnöörid kuidas oma unistusi realiseerida;
  • oskuse seada eesmärke ja liikuda nende täideviimise teel.

Läbi strateegiliste ning lõbusate lauamängude:

• tutvustame lapsele ettevõtlikkuse peamisi printsiipe;
  • julgustame lapsi unistama ja oma unistusi ning eesmärke kaardistama;
  • aitame lapsel leida oma tugevusi ja nende baasil luua oma esimene äriplaan;
  • innustame lapsi mõtlema kuidas saada-, teenida- ning säästa raha ning kuidas panna raha enda eest tööle (mõiste “passiivne tulu”);
  • kirjutame üles oma rahalised eesmärgid, esimese äriidee ning investeerimisplaani;
  • aitame lapsel avardada ja arendada oma mõtteviisi, ellusuhtumist ja hoiakuid;
  • anname lastele võimaluse sotsialiseeruda ning koos omavanuste lastega hasartselt, lõbusalt ning arendavalt aega veeta.

1-2.klassi lastega mängime kergemaid ning lühemaid lauamänge nagu Blokus, Halli-Galli, Šabotöör, Carcassone, Splash, Alias, Torn, Solitaire, Elas kord, Jenga, Sõnamäng, Uno jpt.

3-6.klassi lastega mängime lisaks lühikestele ning lõbusatele mängudele ka pikemaid ja strateegilist mõtlemist nõudvaid mänge nagu Hotellimagnaat, Monopol, Katani ning Cashflow.