Üritused

Maailmakoristuspäev

Ka sel sügisel osame Maailmakoristuspäeval!

Kuigi üleilmne Maailmakoristuspäev toimub küll 18. septembril, kuid meie klassid teevad oma koristusringid ajavahemikus 16.-22. september. Prügi minnakse korjama koolimaja ümbrusesse, Tädu metsarajale, külavahele, mänguplatsile ja kindlasti ka mere äärde.

Eestist alguse saanud Maailmakoristuspäev on ajaloo suurim üleilmne kodanikualgatus. Aktsiooni jooksul korrastavad pea 180 riigi inimesed oma kodurannad, -metsad ja -teed prügist. 2019. aastast saadik on Eestis koristuse käigus pööratud tähelepanu eelkõige väikeprügile, sealhulgas pisiplastile ja suitsukonidele. Ühtlasi on Eesti koristuse südameasi noorema põlvkonna kaasamine ja üleüldine teadlikkuse kasvatamine (allikas www.maailmakoristus.ee).