Randvere Kooli õpilased said võimaluse osaleda rahvusvahelises Erasmus+ koostööprojektis Educating ecologically conscious young European citizens through joint enterpreneural activities​” I Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu kooliga Poolast.

Projekti kestvus märts 2022 – detsember 2023.

Projekti number: 2021-2-EE01-KA210-SCH-000051139

Projekti eestmärgid:

– edendada noorte ökoloogilist ja “rohelist” mõtteviisi

– suurendada teadlikkust ettevõtlikkusest ja kultuurilistest erinevustest

– parandada koostöö- ja suhtlemisoskust

Seega projekti lõppedes on projekstis osalenud noored keskkonnateadlikumad, julgemad suhtlema teises keeles ja uute inimestega, omavad teadmisi, kuidas ideest saab valmis toode ning mida selle tootega edasi teha. Silmaringi laiendavad kindlasti ka õppekäigud Eestis ja Poolas. Ning võimalus tutvustada oma projekti ja selle tulemusi laiemalt Euroopas.

Randvere Koolist osaleb projektis 11 noort vanuses 12-15 ja Poola koolist 9 noort vanuses 13-17. Kuigi enamus tegevusi on planeeritud vaid projektis osalevatele noortele, siis on ka tegevusi, millesse oleme kaasanud suurema hulga õpilasi – II ja III kooliastme ühine jäätmejaama külastus, kogu kool kaasati toodete valmistamiseks vajaliku materjali kogumisel ja koolitussarja viimasest koolitusest (innovatsioon) said osa mitmed 8. klassi ettevõtluse aine õpilased.

Projekti ühistegevuste kajastused:

>> Esimesed kohtumised ja koolitus veebi teel (kooli koduleheküljel)

>> 5.-9. klasside jäätmejaama külastus (kooli kodulehekülg)

>> Poola õpilased ja õpetajad Eestis ning parim idee, mida ühiselt valmistama hakatakse (kooli koduleheküljel)

>> Randvere Kooli õpilased vastuvisiidil Poolas (kooli koduleheküljel)

>> Eesti ja Poola õpilaste õppevisiit Brüsselisse ja võimalus oma projekti tutvustada (kooli kodulehekülg)

>> Kuidas valimis tooted, müügitöö ja projekti tutvustus kooli jõululaadal (kooli koduleheküljel)

>> “Randvere kooli õpilased said Erasmus+ projekti kaudu veelgi keskkonnateadlikumaks” (Viimsi Teataja, 13.12.2023)

>> 18. jaanuaril osales koostööprojekti eestvedaja Liina Savolainen Rohelise Kooli võrgustiku seminaril “eTwinning, Erasmus+ koostööprojektid koolides” ja jagas oma kooli põnevat Erasmus+ kogemust ka teiste koolidega.Esitluse leiab siit.

>> Mis on innovatsioon? Koolitus projekti noortele kui 8. klassi ettevõtlusaine huvilistele (kooli kodulehekülg)

Lisaks toimusid regulaarsed veebikohtumised projekti eestvedajate (Eesti pool) ja koordinaatorite (Poolas) vahel, mil vahetati mõtteid, jagati infot, kuidas tegevused kulgevad ja planeeriti järgmiseid samme.

Projekti oluliseks osaks oli 4-osalise koolitus disainmõtlemise teemal, et noored saaksid teadmised, kuidas jõuda ühise ideeni, mis on need asjad, mida ühiselt looma hakatakse. Kuna moodustati 4-liikmelised segameeskonnad, siis kuulus igasse meeskonda nii eestlasi kui poolakaid, mis pani noored omavahel päriselt koostööd tegema ja ühisele tulemusele keskenduma ning kõike seda inglise keeles. Esimesed 3 koolitust toimusid veebivahendusel, 4. ja kõige olulisem kohtumine Viimsis kohapeal kui poolakad olid õppevisiidil Eestis. Siis selgusid parimad ideed, millega edasi mindi. Koolitust viis läbi agentuur Brand Manual. Jätkukoolitusena toimus sügisel veel üks veebikoolitus teemal “Storytelling” ehk kuidas oma toodet müüa. Seega said noored teadmisi, mida praktiseerida- ees ootasid jõululaadad nii Eestis kui Poolas ja tuli hakata oma tooteid müüma.​

Meie kooli õpilased ja koosprojekti eestvedaja Liina Savolainen võtsid projekti kokku detsembris ühiselt keeglit veeretades ja igaüks sai jagada oma mõtteid, kogemusi, mida projektis osalemine temale andis. Noored tunnistasid, et vahepeal oli raske ka (teemad olid inglise keeles võõrad ja veidi keerulised), kuid enamjaolt ikkagi huvitav, väljakutseid pakkuv. Kõige lahedamad olid ühised reisid ja huvitavate kohtade külastused, uued tuttavad. Kindlasti tahetakse ka edaspidi sellistes projektides osaleda, sest selline õppimine on põnev ja annab juurde julgust!