09.01.23

Erasmus+ koostööprojekt Poola kooliga

Eelmise aasta märtsist osalevad meie kooli Rohelise kooli noored rahvusvahelises Erasmus+ koostööprojektis “Educating ecologically conscious young European citizens through joint enterpreneural activities​” . Projekti eestvedajaks on Randvere kool ja partneriks I Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu kool Poolast.
Meie koolist osaleb üksteist 5.-7. klassi õpilast. Poola noori on 9 ja nemad on veidi vanemad – 7.-9. klass.
Projekt algas märtsis 2022 ja kestab juunini 2023. Projekti eestvedajateks koolijuht Stanislav Nemeržitski, huvi- ja kommunikatsioonijuht Liina Savolainen ja haridustehnoloog Kaidi Klaas.
Projekti eesmärk on suurendada noorte keskkonnateadlikkust ja teha seda läbi ühiste tegevuste. Samuti on olulisel kohal koostööoskuste, inglise keele ja ettevõtlikkuse arendamine. Projekti raames luuakse ühiselt taaskasutavatest materjalidest mänguasju, toimuvad ühiskoolitused (veebi teel ja kontaktis), õppekäigud Eesti, Poola ja soov on tutvustada ka projekti laiemalt nii Euroopas kui Eestis.
Tegevuste ettevalmistamine on võtnud omajagu aega ja kuna projekti eestvedajate ridadest on lahkunud ka üks inimene, siis oleme selleks sügiseks jõudnud teha esimesed projekti tutvustamised meie õpilastele, kui toimunud ka esimene veebikohtumine Poola õpilastega.
Samuti on toimunud ka projekti logo konkurss, kus osalesid nii Poola kui Eesti õpilaste kavandid ja hääletuses osalesid mõlema kooli õpilased ning töötajad. Kõige rohkem hääli kogus Poola õpilase logo:
Õigepea on algamas 4 kohtumisega disainmõtlemise koolitus, mille viib läbi agentuur Brand Manual ning selle koolituse käigus hakkavad noored segameeskondades välja mõtlema ideid, mis võiks olla need mänguasjad, mida nad ühiselt taaskasutatud materjalidest valmistama hakkavad. Seega püsige lainel ja olge meie tegemistega kursis!
#randvererohelinekool #erasmusplus