29.04.23

Projektis osalevad õpilased Poolas õppevisiidil

Kui veebruaris võtsid meie Erasmus+ koostööprojektisEducating ecologically conscious young European citizens through joint enterpreneural activities​” osalenud õpilased vastu poolakaid, siis aprilli koolivaheajal käisid meie õpilased, projekti eestvedaja ja saatja vastuvisiidil Poolas.

Programm oli tihe ja põnev. Lisaks erinevatele ekskrusroonidele võttis meid ja hetkel Poola kooli külastanud Saksamaalt tulnud külalisi vastu Zabrze president (meie mõistes linnapea), kes oli rõõmus, et oleme neid külastamas ja viimas mälestusi ning lugusid nende linnast koju kaasa. Meie noored olid tublid suhtlejad ning vaprad kõndijad, sest olles rohelise mõtteviisiga, ei hakatud väiksemate vahemaade läbimiseks võtma busse, vaid jalutati.

Reisimuljed osalenud õpilase Emeliine silmade läbi: “Meid võeti väga soojalt vastu. Nad lausa korraldasid meile laululise ja tantsulise vastuvõtu. Järgmine päev külastasime Queen Louise Aditi kaevandust. Seal räägiti meile natukene ajaloost ja anti meile ka kaasa söe tükk. Pärastpoole rändasime Wrocławi. Seal meile tehti linna ekskursioon ja meile räägiti ka linnas olevatest päkapikkudest. Eelviimasel Poola reisipäeval käisime me ka Katowices. Meile tutvustati seal linna ja selle ajalugu. Pärast tutvustust läksime Śląskie muuseumisse. Minu lemmik osa seal oli monopoly. Reisi viimasel päeaval tegime isetehtud seepe koolis ja disainisime ka mänguautosi. Kogu reisi ajal saime proovida erinevaid Poola rahvustoite. Oli huvitav tutvuda ja kogeda Poola kultuuri ja traditsioonidega. Mitmekesisus rikastab meid. Olen õnnelik, et sain seda kõike kogeda.

Suured tänud I Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu koolile ja õpetaja Agnieszka Zdechlikule, kes meid vastu võtsid ja põneva programmi kokku panid!

#erasmusplus #randvererohelinekool