Uudised

Article featured image
27.02.23

Poola õpilased ja õpetajad õppevisiidil Eestis

Erasmus+ koostööprojekti “Educating ecologically conscious young European citizens through joint enterpreneural activities” raames olid meil enne talvevaheaega külas Poola kooli õpilased ja õpetajad. Kokku oli külalisi 13 – 9 õpilast ja 4 õpetajat.

Õppevisiidi kõige olulisemaks päevaks oli kahtlemata kolmapäev, kui kontaktis viidi läbi disainmõtlemise koolituse 4. koolituspäev ehk kõik meeskonnad olid jõudnud oma ideega nii kaugele, et seda tuli esitlema hakata ja žürii valis välja idee, mida kõik õpilased pidid hakkama ellu viima. 1. koha sai idee valmistada 3D printeri abil mänguautosid, 2. koht – taaskasutatud materalidest kotid, 3. koht – taaskasutatud materjalidest nukumaja, 4. koht – materjalidest, mis tavaliselt lähevad prügisse, erinevad muusikainstrumendid. Oluline on juurde lisada, et kõik 4 meeskonda olid kogu koolituse jooksul nö segameeskonnad  (2 liiget Eestist, 2 Poolast) ning kuna koolituspäevade vahele jäi teha ka kodutöid, siis olid noored omavahel ka koolitustevahelisel ajal ühendused ning tehti koostööd. Koolituse viis läbi agentuur Brand Manual, kes on kahtlemata oma ala spetsialist ja suur rõõm, et saime nii meie kui Poola õpilastele sellist võimalust pakkuda. Kiitus meie õpilastele, kes on poolakatest mõned aastqad nooremad ja antud teemad olid neile ka eesti keeles uued, kuid orienteerusid ja said kenasti hakkama inglise keeles!

Kuid lisaks mahtus 7 päeva veel erinevaid vaatamisväärsusi, mis oli seotud nii rohelise mõtteviisi, maailmahariduse, riigi juhtimisega – külastati KUMU, Mondo kontorit, Reet Ausi stuudiot, Fotografiskat ja Riigikogu. Ette võeti ka pikem sõit Narva. Ei puudunud ka ühine ajaveetmine keeglisaalis, muuseumis või ühiselt õhtustades. Ühel päeval olid külalised ka meie koolimajas – meie noored tegid külalistele tutuvstavaid tuure maja peal, vahetati veelkord mõtteid projektiga seoses ja saadi osa Eesti Vabariigile 105. sünnipäevale pühendatud pidulikust aktusest.

Külalistele jätsid kõige sügavama mulje Narvast tagasiteele jäänud jäätunud Valaste juga, meie pidulik aktus kui võimalus külastada Riigikogu ning heita pilk istungite saali, kus riigikogu liikmed tööd tegid.

#erasmusplus #randvererohelinekool

 Randvere Kool, Gustav Heinrich Schüdlöffeli tee 4/1, Randvere küla,  Viimsi vald, 74016 Harju maakond. Registrikood 75038807, e-post randverekool@randverekool.edu.ee