14.12.23

Projektis valminud kotid on nüüd müügil!

Eelmise aasta kevadel alguse saanud Erasmus+ koostööprojekt “Educating ecologically conscious young European citizens through joint enterpreneural activities​” Poola kooliga on nüüd staadiumis, kus noored on valmis saanud reaalsed tooted ja valmis neid müüma.

Aga veidi eelinfot ka. Sügisel selgus, et kõige rohkem punkte saanud ideega (3D printeri abil valmistatud autod) kahjuks edasi minna ei saa, sest materjalid, mida 3D printeris kasutatakse, ei saa olla taaskasutatud. Seega otsustati töösse võtta 2. kohale tulnud idee – taaskasutatud matejalidest kotid. Sügiseks valmistas iga õpilane ette 3 disaini, mida ühisel veebikohtumisel esitleti.

Seejärel tegid noored materjali kogumiseks üleskutse kogu koolile – valmistati ette plakat ja aktsioon osutus väga populaarseks ning erinevaid kangaid toodi kokku päris suur hulk. Noored valisid välja sobilikud matejalid ja asutigi kotte valmis õmblema. Eks mõnigi disain muutus lähtuvalt materjalidest, mida leiti. Õmblemise protsessi kaasasime ka käsitööõpetaja Katre, kes lõigete ja nõuga abiks oli. Õmblemisel olid noortele abiks tuttavad, vanavanemad või vanemad, tublimad panid ka ennast proovile.

Olles novembri alguses saanud taaskord koolituse toote brändingu ja müügiga seotud teemadel agentuurilt Brand Manual, olid noored oma toodete ja lauaga väljas kooli jõululaadal. Räägiti huvilistele projektist, tegevustest, mis läbi viidud, pakuti muffineid ja iga koti müügiga läks kaasa paar piparkooki.

Nüüd on aga kõigil võimalus neid kauneid kotte osta – vali välja oma lemmik ja anna oma ostusoovist teada huvijuht Liinale (liina.savolainen@randverekool.edu.ee). Üks kott makstab 10€.

#erasmusplus #randverekool #randvererohelinekool