Üritused

01.12.2015

2.-4. klasside õpilased tutvusid rahvapillidega

Teisipäeval, 1. detsembril toimus Randvere Koolis Eesti Kontserdi sarjast „Koolikontserdid 2015-2016“, kontsert „Meie pillid kõigi rõõmuks“. Erinevaid eesti rahvapille tutvustas 2.-4. klasside õpilastele rahvamuusik Margus Veenre. Vastuseid otsiti küsimustele: miks, kuidas ja millal tekkisid pillid? Missugused on olnud läbi aegade meie rahvapillidega seotud ütlemised, uskumused, jutud, vanasõnad? Kas on võimalik ka ise lihtsamaid pille meisterdada? Kontserdil tutvustati pisut lähemalt kandleid, torupilli, roopilli, väikeseid ja suuri karjapasunaid, savipilli, vilepilli, parmupilli, lõõtspilli, sarvepilli. Suur oli laste äratundmisrõõm, kui rahvapille, millest küll varasemates muusikaõpetuse tundides on juttu olnud, nüüd oma silma- ja kõrvaga ka näha-kuulda sai. Üheskoos veedetud koolitunni lõpetas lõbus koosmäng, kus lastel oli võimalik proovida ka ise vanavanaemade aegseid pille.