Üritused

4. a klassi abstraktsed maalid

Abstraktsionismi puhul tutvustas õpetaja Jane 4.a klassile abstraktsionismi kolme suunda. Kolmanda ehk äärmusliku suuna üks kõige kuulsam tuntuim esindaja oli Jackson Pollock. Tema töid iseloomustasid ebamäärsed värvilaigud, jõulised pintslitõmbed, värvinired maalidel. Sageli valas või niristas ta värvi otse purgist oma maalidele. Pollocki maalidel ei olnud ühte fookust, kuhu silm pidama jääb, vaid kogu pilt oli värviga ühtlaselt kaetud. Üks huvitav fakt selle kunstniku kohta. Ta tähistas oma maalid numbri või kuupäevaga, et jätta maalide vaatajale vabad käed teose tõlgendamiseks. Teadmised käes, asusidki õpilased Jackson Pollocki stiilis abstraktseid maale paberile kandma.

On ju uhked! 🖌