Üritused

Evakuatsiooniõppus

Kriisiõppust „Cobalt Blue“ korraldab ja juhib Viimsi vallavalitsus. Õppuse peakorraldaja järelevalveosakonna juhataja Karin Mägi sõnul on kevadest alates käinud õppuse ettevalmistamiseks tihe koostöö eri osapooltega.

„Õppus viiakse läbi võimalikult elulähedastes tingimustes, ehk me reaalselt kasutame valla kriisiplaanist lähtudes ühistransporti selleks, et evakuatsioon läbi viia. Nii õpilastel kui ka töötajatel tuleb läbi teha esmaspäeval evakuatsioon,“ selgitas Karin Mägi, kelle sõnul ei pea lapsevanemad sellel päeval omalt poolt täiendavalt midagi tegema.

„Laste eest kantakse hoolt ja nad tuuakse peale õppuse lõppu kooli tagasi. Lastega koos on nende õpetajad ja tugiisikud ning erivajadustega õpilaste transpordile oleme samamoodi mõelnud. Ainus palve vanematele, on selgitada lastele, miks selliste olukordade harjutamine on oluline ja miks kriisideks peab valmis olema,“ ütles Mägi.

>> LOE LÄHEMALT