Üritused

Osaleme Maailmakoristuspäeva talgutel

Ka Randvere kool osaleb Maailmakoristuspäev 2020 raames koristustalgutel 18.-23. septembrini. Hoiame teid kindlasti kursis, milline on meie saak kooli ümbrusest ja Randvere külast.

Kutsume kõiki üles märkama prügi, just mikroprügi ja seda koristama – ikka selleks, et meie elukeskkond püsiks puhta ja jätkusuutlikuna!

Fakte www.maailmakoristus.ee lehelt:

Eestlased soetavad aastas ligi 300 miljonit kilekotti, keskmine eluiga kilekotil on aga 20 minutit – aeg, mis kulub poest koju jõudmiseni.

Keskmine eestlane tootis 2016. aastal 376 kilo olmejäätmed. Prügi sorteerides tekib aga olmejäätmeid äärmiselt vähe võrreldes taaskasutatava materjaliga.
Maailma kõige suuremaks prügiprobleemiks ei peeta enam plastkõrsi – selleks on hoopis suitsukonid ja justnimelt tselluloos-atsetaatkiududest sigareti filter, mis ei lagune bioloogiliselt. Muuseas– kanalisatsiooniavasse visatud koni jõuab otse merre mitte mõnda maagilisse prügikasti.