Üritused

29.04.2016

Rahvusvaheline tantsupäev

Hea tantsuhuviline!

29. aprill on rahvusvaheline tantsupäev!

Seekord tantsime rahvusvahelisel tantsupäeval rahvusvahelist tantsu Kikapuu.

Kikapuu või Kikapoo (cicapo, kikapoo), ka pikadori marss, on elavaloomuline 4/4 taktimõõdus tants, mida tantsitakse peamiselt kõnnisammude ja kandastakutega, lähteasend on kodarjoonel kõrvuti kiikumisvõttes, mees ringis seespool ja daam väljaspool.

Meloodia aluseks on helilooja Max Oscheiti, “Picador-Marsch”. Tantsu koreograafia pärineb Venemaal populaarsest Ameerika ballitantsust “Ki-ka-po”, mida algselt tantsiti Harry Von Tilzeri meloodiaga „My Pretty Little Kicapoo“ (allikas: Vikipeedia).

Reedel, 29. aprillil toimub 3. TUNNI AJAL aulas ühistantsimine. Tulla võib üksi või kogu klassiga 🙂