26.05.21

1. klassid Paunküla maastikukaitsealal meeli avastamas

13. ja 14. mail külastasid 1.a, 1.re ja 1.b KIK õppeprogrammi “Avastades meeli” raames Paunküla maastikukaitseala.

1.a ja 1. re klassi muljed: Õppisime vahet tegema ülasel ja jänesekapsal. Vaatlesime näsiniini ning saime teada, et seda ei tohi katsuda. Mängisime palju põnevaid mänge ning pidasime ühise pikniku. Oli väga õpetlik ja tore päev!

1.b klassi muljed: Päev pakkus rohkesti positiivseid emotsioone! Õpilased ja ka õpetajad olid meie õppekäigu matkajuhist vaimustuses! Kõiki teadmisi edastas ta õpilastele läbi erinevate mängude ja vahvate tegevuste. Õpetatava keskmes olid taimed ja meeleelundid. Meile jagati uusi teadmisi mitmetel eri teemadel: kuidas teha vahet ülasel ja jänesekapsal; miks on puudel tumedad laigud; miks on turbasambla hoidmine oluline; mis on turvas; sookail ja tema lõhn; miks ei tohi konna kätte võtta. Lisaks mängisime värvide mängu ning tajusime rabas kui pikk on 1 minut. Saime maitsta jänesekapsast ja põdrasamblikku. Igaüks sai minna läbi puude võluväravate ning midagi soovida. Esindatud olid kõik tunnid sel päeval, k.a muusika ja kehaline. Konna nähes hakkasid õpilased omaalgatuslikult konnalaulu laulma. Käbisid üksteise vastu hõõrudes hakati samuti muusikat tegema ning noote nimetama. Kehalise tund sai läbitud läbi jooksu ja käbide viskamise.
Matka keskel toimus meil ka piknik kaasavõetud söögiga. See on kindlasti olnud üks kõige vahvamatest õppekäikudest, kus ka õpetaja on osalenud! Ka ilm oli meie jaoks suurepärane! Õpilased jäid päevaga igatahes väga rahule ning paljud kiitsid ka viimases tagasisideringis kogu meie päeva ja matkajuhti. Õpilased lausa tänasid õpetajat sellise vahva õppekäigu eest.

Rohkem fotosid õppekäikudest leiab meie KIK blogist: https://kikrandvere.blogspot.com/

#randevererohelinekool