16.06.21

2.-5. klassi rahvatantsurühmad käisid Lagedil laagris

Kuna see õppeaasta on taaskord olnud eriline ja kevadel läksid ka rahvatantsu tunnid Zoomi keskkonda, siis oli nii juhendaja Anli kui laste suur soov ikkagi koos ka tantsida ning hooaeg kokku võtta. Nii toimusidki 2 laagrit (2. klassid 9.-10. juuni ja 3.-5. klassid 15.-16. juuni) Lagedil mõnusas River Villas. Laagripäevad oli mõlema vahetusel sarnased – tehti trenni ja lihviti tantse, mida kevadel Zoomi teel õpiti, oli vabaaega, ühiseid tegevusi, mänge, meeskonnatööd ja õhtul sussutati lõkkel nii viinereid kui vahukomme. Kohe üle jõe asus Eesti Vabadusvõitluse Muuseum, mida külastati- sai ronida sõjatehnikal ja ronida lausa tangi sisse. Lõuna-, õhtu- kui hommikusöök valmisid valitud toimkondade poolt ja maitsesid värskes õhus kohe eriti hästi. Mõlemal laagrivahetusel vedas ka ilmaga- nauditi päikest, väikest tuulekest ja kui õhtul kippusid sääsed ligi kippuma, siis võeti ette taas “ukakas” ning ringi joostes ei teinud ka nemad kurja. Öörahu saabus kella 23 ajal ning vaikus oli majas (teises vahetuses ööbisid osad lapsed ja noored ka telkides) õigepea – eks värske õhk, trenn, elevus ja tegevused väsitasid korralikult ära.

Teise päeva hommikul tehti veel ka üks trenni ja seejärel lahkusid nii laagrilised, juhendaja kui kaasas olnud õpetaja/huvijuht positiivsete emotsioonidega – järgmisel aastal soovisid õpilased vähemalt nädalaks laagrisse minna ning vanemad ka juba välismaale! Loodame, et järgmisel õppeaastal saab rohkem koos tantsija, esineda ja ühiselt suvel mõni reis või laager ette võtta.