20.05.23

2. klassid ekskursioonil Jõgevamaal Kalevipoja Kojas ja Tartumaal Jääaja Keskuses

Esimesena külastati Kalevipoja Koda, kus lapsed said mängulisel moel kogeda Eesti rahvuseepose kõige olulisemaid sündmusi, nt kuulsa kuningliku mõõga lugu või Kalevipoja ja kaaslaste teekonda maailma otsa. Suure laeva Lennuk pardal vaadati lühifilmi Kalevipojast. Meie eeposekangelase välimust kunstnike silme läbi vaatlesid lapsed muuseumi seintelt ja uudistasid erinevaid eepose “Kalevipoeg” väljaandeid. Kuna tegemist oli interaktiivse väljapanekuga, sai paljugi katsuda, kuulata, läbi teha, uudistada. Õues orienteeruti matkarajal, üks klass otsis Kalevipoja mõõka Kääpa jõe põhjast ja teine metsatukast Kääpa võidutule altarit. Rõõmu valmistas ka mänguväljakul erinevate hiigelsuuruses sõja-ja tööriistade avastamine.
Edasi viis tee Jääaja Keskusesse, kus peale maitsvat kõhutäit asuti uusi teadmisi omandama kaugetest aegadest. Giidide juhendamisel tutvuti elusuuruses eelajalooliste loomadega ja kogeti elamuslikku ülevaadet sellest, kuidas on aastatuhandete jooksul kujunenud maailma ja Eesti loodus. Saadi teada, milline on meie universumi kujunemislugu ja mis ootab meid tulevikus.
Sisutihe pikk päev oli täis suhtlust sõpradega, mänge, uusi teadmisi ning põnevaid avastusi.