16.05.22

3. klassid KIK õppekäigul Energia Avastuskeskuses

3.klassid käisid KIK õppekäigul Energia Avastuskeskuses. Õpilased said sel korral tutvuda lähemalt elektri, võnkumise ja lainega.

Osaleti teadusteatri etendusel „Avasta elekter”, kus õpilased said paremini selgeks vooluringi komponendid, elektrijuhtide ja isolaatorite omadused. Etendusel mängiti praktiliselt läbi vooluringi koostamine – osaleda said kõik õpilased. Kasutusel olid ehtsad, aga ohutud madalpinge seadmed. Etendust viis läbi Energia avastuskeskuse Aare Baumer. Katseid tehti materjalidega, mida näeme iga päev enda ümber. Teadusteatri etendus toimus elektrijaama endises lülitusruumis. Õpilased said loomulikult osa ka demonstratsioonidest “Juuksed püsti!” ja “Välk”.

#randvererohelinekool