27.05.21

3. klassid KIK õppekäigul Keila-Joal

3. klassid said eelmisel nädalal selle õppeaasta esimesel Keskkonnainvesteeringute Keskuse õppekäigul samuti käidud ja avastasid Keila-Joad.

3.a muljed: 3.a klassi õppekäik Keila-Joale tõotas ilmateate kohaselt jahe ja vihmane tulla, aga osutus hoopiski soojaks ja päikeseliseks.

Meie matkajuhiks oli Meelis, kes rääkis sealsest loodusest ja ehitistest huvitavaid lugusid. Kuna ka karusid on sealsetes metsades, siis rääkis Meelis loomaemadest ja –lastest ning kuidas metsas käituda nendega kohtudes. Tore teadmine oli see, et karuemale tuleb kevadel üles ärgates üllatuseks, et talle on vahepeal pojad sündinud. Ärgates uudistab ta, kes need väikesed karvapallid küll tema koopas on!

Põnevaid lugusid oli palju. Saime teada, et jalaka lehe ääres on leherood nagu väikesed jalakesed, mille järgi on hea puud ära tunda. Nägime ka jääkosklaid, kes pidid toitu otsides sukelduma 2 – 3 m sügavusele. Puudele oli joonistatud matkaraja märk, mis algab Portugalist. Saime võrrelda maikellukese ja karulaugu lehti. Nad on väliselt äravahetamiseni sarnased! Kõige suurem erinevus on lõhn ja maitse. Linnupeasakast osutus hoopis nahkhiire pesakastiks.

Kõigele lisaks kõndisime üle mitme silla ja sõitsime mööda Lollidemaast. Looduse avanes meile nagu põnev raamat. 3.a klassi lastel oli tore õues õppida.

3. b klassi muljed: 3.b klassi matkasellid käisid 20. mail KIK projekti raames Keila-Joal. Seal vaatasime üle uhke pargi vaatamisväärsused, kuulasime giidide huvitavaid lugusid rippsildadest, kaunist lossist ning Mati Karmini südamete skulptuurist, mille külge pruutpaarid pulmalukke kinnitavad. Samuti kordasime üle leht- ja okaspuud ning õpitud rohttaimed. Kogusime tammelt energiat ja korjasime võileiva vahele vitamiinirikast karulauku. Kuulasime teraapilisi loodushelisid, vaatlesime Keila jõel erinevaid  linnuliike, lugesime trepiastmeid ja arvutasime mitu minutit oma eluiga treppidel kõndides pikendasime.
Ja nii mõnigi leidis endas fotograafi, fotod ütlevad rohkem kui tuhat sõna ning kuulake teiegi seda rahustavat loodusheli – https://www.youtube.com/watch?v=NDVotOfzgcE

Rohkem pilte meie KIK õppekäikude koduleheküljel: https://kikrandvere.blogspot.com/

#randvererohelinekool