01.06.21

3. klasside õppekäik Murastesse tiigielustikuga tutvuma

Ka praegustel 3. klassidel jäi eelmisel kevadel Murastes õppekäigul käimata. Kuid sel kevadel on lood paremad ning õpilased said rõõmsalt ära jäänud õppekäigule sõita.

3.b klassi muljed: 27.mail käis 3.b klass taaskord matkal, seekordne sihtkoht oli Muraste, kus õpilased ei pidanud olema ainult kuulaja rollis, vaid said ka ise käed märjaks teha. Kordasime üle selgrootud ja selgroogsed loomad ning siis tutvustati neile loodusuurija tehnikat – peenesilmalist teleskoopvarrega kahva, pipetti, binokulaari, pintsette, topsluupi ja mikroskoopi. Ning siis võis töö alata! Kahvaga tiigielanikud ämbrisse ja siis neid uurima. Kahe võistkonna vahel käis tihe võistlus, kes leiab kõige suurema elaniku. Keda siis leiti? Kõige rohkem vesikirpe, liuskureid, ujureid, siis erinevate sääskede vastseid ning vesikakandeid. Kõige suuremaks isendiks oli ühepäeviku vastne ja priske puruvana.

3. a klassi muljed: 3.a klass käis Muraste looduskoolis tiigielustikuga tutvumas. Programm oli üles ehitatud teadmiste omandamisele läbi praktiliste tegevuste. Õuesõppetund algas veeloomade välisehituse ja eluviisi tutvustamisega. Sellele järgnes tiigist veeloomade püük veega täidetud kaussidesse. Kui kaussides oli juba piisavalt loomakesi, asusid “teadlased” neid uurima. Tiigi äärde oli üles seatud õuesõppeklass – lauad, pingid ja uurimiseks vajalikud vahendid.
Tund oli põnev ja täis avastusi. Oli üllatav, et algselt tühja ja elutuna näivas vees kihas vilgas elu!

Rohkem pilte meie KIK õppekäikude koduleheküljel: https://kikrandvere.blogspot.com/

#randvererohelinekool