22.11.16

4. klassid AHHAA Teaduskeskuses

17. novembril külastasid kõik Randvere kooli 4. klassid KIK õppekäikude projekti raames Teaduskeskust AHHAA. Uurimusliku AHHAA-õppepäeva teemaks oli ilmaruum.

Õpilased liikusid rühmades koos oma rühma juhendajaga. Jätkus erinevaid uurimuslikke tegevusi ning töötube.

• Töötuba: Tähekell
  • Planetaarium ja seiklusmäng “Kadunud kosmoses”
  • Uurimisülesanded saalides
  • Töötuba: Päikesesüsteemi mudelid

Õpilased ehitasid erinevaid Päikesesüsteemi mudeleid, et uurida taevakehade suuruseid ja nendevahelisi kauguseid. Uurisid AHHAA eksponaatide abil, milline roll on astronoomias peeglitel, mis on teleskoop ja miks aastaajad vahelduvad ning katsetasid Estronautide treeningseadet. Mängisid mängu „Kadunud kosmoses“ ja meisterdasid tähekella ning vaatlesid taevalaotust AHHAA täissfäärilises planetaariumis.

Keha kinnitasime Newtoni kohvikus ning õppepäev lõppes lõbusa ning põhjaliku kokkuvõttega Teadusteatri ruumis.

Maailmaruumiga seotud õpitulemuste saavutamist toetas 15. novembril koolis toimunud projektipäev. p8200048_origp8200059_origp8200062_origp8200063_origp8200057_origff_orig