Uudised

Article featured image
14.10.16

5.b, 4.-5. s ja 6.-8. h klassid tutvusid Loomaaias vee kui elukeskkonnaga

11. oktoobril külastasid õpilased KIK projekti raames Tallinna Loomaaeda. Õpilased õppisid tundma vee elukeskkonda. Kuna järve ja jõe elukooslused alles tulevad õppimisele ning erinevad nähtused nagu pindpinevus ja märgumine, siis õpetajal on hea võimalus katseid ja õpitavat materjali päriselt nähtuga siduda. 

Õpilastel oli võimalus käia loomaias sellise tiigi ääres, kuhu teisi külastajaid tavaliselt ei lasta. Kahjuks olid ilmselt suurem osa selgrootutest end tiigi põhja kaevanud, sest nägime üsna vähe, mõnda sõudikut ja vesikakandit. Lapsed mõōtsid õhu- ja veetemperatuuri, hapniku sisaldust, ph-taset.

Veedeti aega värskes õhus ning saadi ka väike annus sotsialiseerumist teel loomaaeda ja tagasi. 

Peale õppekäiku said õpilased teha kokkuvõtted oma rühmaga ning arutasid läbi, mida nähti, seejärel kirjutasid igaüks väikese jutu, mida nad loomaias nägid ja uut teada said. 6-8. h klassi õpilased tegid plakatid. 

Kokkuvõtte kirjutas õpetaja Alari Allikaimg_8318 img_8332Randvere Kool, Gustav Heinrich Schüdlöffeli tee 4/1, Randvere küla,  Viimsi vald, 74016 Harju maakond. Registrikood 75038807, e-post randverekool@randverekool.edu.ee