28.03.17

5. klass kohtus Reeli Reinausiga

5. klassi õpilastel oli täna au kohtuda noortekirjanik Reeli Reinausiga, kes alustas oma kirjanikuteed 2008. aastal jutustusega „Saladuslik päevik”. Sellest ajast peale on temalt igal aastal ilmunud 1-2 raamatut, kokku juba 20 teost.  Ta kirjutab nii lastele, noortele kui täiskasvanutele. Reeli Reinaus tabab hästi lugeja maitset ja vajadusi ja ning arvestab ka tema vastuvõtuvõimega. Tema käes õnnestuvad ühtviisi laste argielu kirjeldused, probleemromaanid noortele, kriminullid ja müstikaga pikitud põnevuslood. Tema raamatutest saab teada üleloomulike nähtuste, tegelaste väändunud väärtushinnangute või rahvapärimuste ja ‑uskumuste kohta. Kirjanikud külastavad Randvere kooli juba sedavõrd tihti, et õpilastel on välja kujunenud traditsioon soetada pärast kohtumist kohapeal ka mõni külalise raamat ja paluda sinna sisse autogrammi. Sellise raamatu lugemine on hoopis midagi muud.

Reinausl21 Reinausl11