02.12.20

6. b klass Fotografiskas

Novembri lõpus külastas 6. b klass õpetaja Kristi Lavingu eestvedamisel fotokunstikeskust Fotografiska. Õpilased said astuda Rootsi kunstniku Erik Johanssoni fantaasiarohkesse maailma näitusel Ääretagused paigad.

Oma detailirohketel fotodel kujutab Johansson sürrealistlike olukordasid, mis mõjuvad tuttavate ja kummastavatena üheaegselt. Tema maailmas tulevad pilved taevasse pügatud lammaste villast ja maanteed võivad muutuda justkui paberist mäeks. Johansson kasutab enda teoste loomiseks lavastusfoto ja fototöötluse tehnikaid, luues seeläbi ülimalt realistlike ning detailirohkeid töid. Muuhulgas viitab ta enda loomingus ka sellele, kuidas inimtegevus või -tegevusetus mõjutab meie planeeti.

Foto on 6. b klass lavastavamas Erik Johanssoni näitusel enda maailma.

Foto: Olivia Nõgisto