09.10.20

6. c klass KIK õppekäigul rabas

6.c klass käis Paunküla Looduskaitse alal KIK korraldatud õppekäigul, mille teemaks oli “Elu rabas“. Tutvuti rabaga läbi oma silma, käe ja kohati ka läbi märja jala. Sai vaadata, kuulata tarkust rabade kujunemise, hoidmise ja vajalikkuse kohta. Isegi mõnede rabamarjadega sai maiustatud. Ilmataat oli sõbralik ning õnnistas meid kuiva, sooja ja päiksepaistelise ilmaga.

Päeva lõpuks teadsid õpilased, kuidas raba on tekkinud, miks need on vajalikud ja millised taimed ning loomad rabale iseloomulikud on. Õpperetke käigus võetakse läbi järgmised alateemad: rabade kujunemine ja areng, erinevus metsa elukooslusega, turba koostis ja ajaloolised leiud, turba kui maavara kasutamine ja sellega kaasnevad ohud loodusele, rabaspetsiifiline taimestik ja loomastik. 2,5 – 3,5 tunni sisse jäi ka 30-minutiline piknik.

#randvererohelinekool