03.11.20

6. c klass käis oma keskkonnateo raames Eesti Pandipakendi käitluskeskuses

6. c klassi selle aastane keskkonnategu hõlmab peamiselt jäätmeid ja kõike sellega seonduvat. Ehk kuidas prügi sorteerida, käidelda ning kuidas vältida jäätmete juurde tekitamist.
Sellega seonduvalt külastas 6. c klass Eesti Pandipakendi käitluskeskust, et teada saada ja näha ka oma silmaga, miks üldse peab pandipakendeid tagastama, mis neist saab kui neid ei tagastata ja mis neist uuesti teha saab kui need tagastatakse. Külaskäik hõlmas endas põhjalikku keskkonnaalast ning illustreeritud infotundi ja lisaks ka ringkäiku pakendi sorteerimiskeskusesse. Noortes kinnistus prügi sorteerimise vajalikkus, mõistes, et lisaks meist kaugel järjest kasvaval prügisaarel on probleem ka meie enda riigis ja kodumaal. Noored said teada, kuidas valmivad erinevad joogipakendid – klaas, plekk ja plast ning milline neist on kõige vastupidavam ja loodussõbralikum. Lisaks saadi teada, mis tehakse kõigi nende pakenditega peale kasutamist ja peale seda kui oleme selle korralikult viinud selleks ettenähtud kohta.
Tund oli väga huvitav ja infoküllane ning ekskursioon põnev ja silmaringi avav. Kindlasti aitas see meie lapsi veelgi keskkonnateadlikumaks kasvatada.