07.06.19

6. klasside õppekäik Paunküla maastikukaitsealal

Siis, kui kevadine tärkamishõng õhus ja kooliaasta lõpp terendamas, on eriti tore end rabaretkele sättida ning koolis õpitut kinnistada.Kuuendad klassid külastasid KIK projekti raames Paunküla Maastikukaitseala, kus nägime, kuulsime ning kogesime palju.

Retke lõpuks oli selge, kuidas raba on tekkinud, miks nad on vajalikud ja millised taimed ning loomad rabale iseloomulikud on.

Jutuks tuli palju põnevaid teemasid: rabade kujunemine ja areng, erinevus metsa elukooslusega, turba koostis ja ajaloolised leiud, turba kui maavara kasutamine ja sellega kaasnevad ohud loodusele, rabaspetsiifiline taimestik ja loomastik.

Oma retke käigus kogesime peale arutelude ka mängulist õuesõpet. Peale õppekäiku koostasid 6.b klassi õpilased oma rabas pildistatud piltidest ja filmitud klippidest vahvad videod. Nähtut ja kogetut kinnistati ühistes aruteludes.

#randvererohelinekool