Uudised

Anduritega tuled korpuste tualettruumides

Rohelise kooli arendusmeeskond kirjutas projekti “LED-valgustite paigaldamine ja anduritega juhtimine kätepesualades ja WC-des” Keskkonnainvesteerimise Keskuse ringmajandusprogrammist rahastuse saamiseks, et asendada korpuste wc-des ja kätepesualadel tavalised tuled liikumisanduritega tuledega – oleme mitu õppeaastat viinud läbi tulede kontrolli ja tulemused näitavad, et just need tuled jäävad tihtilugu tundide ajaks või veel pikemalt põlema.
Projekti kirjutati ka eelmisel õppeaastal, kuid kahjuks seda ei rahastatud. Sel õppeaastal proovisime uuesti ja saime rahastuse osas positiivse otsuse! Nüüdsest süttivad ja kustuvad tuled kopruste tualettides automaatselt. Tuled põlevad 2 minutit ning oluline on jälgida, et lahkudes enda järel ukse suletakse. Õigepea asendatakse nendes ruumides lülitid katetega, et ei tekiks soovi lüliteid lihtsalt klõpsutada.

Jätkuvalt palume aga olla hoolsad garderoobi ja rühmaruumide tuledega – need ei kustu ise. Seega jätkavad meie Rohelise kooli noored tulede vaatlust, et selgitada välja kõige energiasäästlikum korpus, kelle kätte jääb/saab meie rändkarikas.

Loodame väga, et uuendus aitab kaasa elektrienergia säästmisele ja meie kooli veelgi rohelisemaks saamisele.

#randvererohelinekool


Randvere Kool, Gustav Heinrich Schüdlöffeli tee 4/1, Randvere küla,  Viimsi vald, 74016 Harju maakond. Registrikood 75038807, e-post randverekool@randverekool.edu.ee