16.01.16

Elekter ja vooluring 3.b klassis

Lisaks esmaspäevasele ekskursioonile Energia Avastuskeskusesse, käis täna 3.b klassi lastele tunde andmas jälle valgusmeister NO99 teatrist. Sisustatud sai paaristund, mille käigus said lapsed teooriat ja praktilisi ülesandeid. Teemaks oli: ELEKTER ja VOOLURING. Saime teada, mis on staatiline elekter ja millest see tekib; kui palju on voolu patareides ja pistikupesades.

Lisaks saime teada, millised materjalid juhivad voolu ja millised mitte ning millised on kõige parimad voolujuhid. Vestluse käigus selgitati välja looduslikud energiallikad. Kindlasti ei tohi ära unustada ka elektriohutust, mille kohta tõid lapsed näiteid elust. Kõige lõpuks valmis praktilise rühmatööna kolm vooluringi.