04.12.18

Erasmus+ õpirändel käinud õpetajate õpituba

Eile, 3. detsembril said kokku ja jagasid oma muljeid Randvere kooli õpetajad, kes võtsid see aasta osa Erasmus+ programmist, mis võimaldab minna ennast täiendama teistesse Euroopa riikidesse.

Eriklassiõpetaja Aet ja õppejuht Siiri käisid 22.-24. oktoobril töövarjuna Helsingis Malmin peruskoulus. Praktiline õppimiskogemus sai teoks programmi Erasmus+ projekti „Randvere Kooli kui õppijakeskse kaasava kogukonnakooli õpetajate õpiränne“ raames. Eriklassiõpetaja sai teadmisi tõhusast ja sihipärasest autismispektri häirega õpilaste kaasamisest. Õppejuht tutvus, kuidas Soome koolis korraldatakse kõigi tuge vajavate õpilaste õppe- ja kasvatustööd. Loodi uusi kontakte koostöö arendamiseks rahvusvahelisel tasandil.

Randvere kooli saksa ja inglise keele õpetaja Ruth Rappold osales 15-20. oktoobril toimunud koolitusel: Classroom Management Solutions for Teachers: new methodologies, effective motivation, cooperation and evaluation strategies Itaalias, Firenzes. Koolitusel keskenduti veebis olevatele õppematerjalidele ning sellele, kuidas muuta tunde mitmekülgsemaks laulude ja draamaõpetuse abil.

8.-13. oktoobril  osalesid õpetaja Kadri Käsk ja klassiõpetaja-haridustehnoloog Kaidi Klaas koolitusel “Special Needs: The Challenge of Inclusion” Portugalis. Kursuse teemaks oli kaasav haridus. Õpetajad külastasid mitmeid kohalikke koole ja nägid huvitavaid praktikaid.

Õpetaja Margit osales aga 26-30.novembril koolitusel Identifying Barriers to Learning – A Special Educational Needs Prahas.

44588541_1066929560155560_9031698903543578624_nIMG_6653.CR2

Koolitus Prahas_Margit