30.05.19

Folkloorirühm Ukrainast esines 4. ja 6. klasside õpilastele

Neljapäeval, 30. mail külastas kooli folkloorirühm Dyvyna. Grupp loodi Donetski Rahvusliku Ülikooli juures 1998. aastal. Rühma repertuaari kuuluvad erinevad ukraina rahvalaulud, millest enamus on korjatud folklooriekspeditsioonidelt nii Ukrainas kui ukrainlastelt, kes elavad kodumaalt eemal (nt Musta mere äärsetest küladest Kubanis, Ukraina küladest Lääne-Siberis ja Altais). 2014.aastal lakkas rühm mõneks ajaks tegutsemast tänu Ida-Ukrainas toimuvale sõjaolukorrale. Rühmaliikmed jätkasid mõne aja pärast oma tegevust Kiievis. Et hoida alal oma kodukandi pärimust ja seda tutvustada, on Dyvyna viimased aastad uurinud ja esitanud peaasjalikult Donetski piirkonna rahvalaule.

4. ja 6. klasside õpilastel oli suurepärane võimalus tutvuda ukraina folklooriga, kommetega, rahvariietega.

#randvererohelinekool