08.12.21

Jõulumuinasjutt Randvere kooli õuel

Heategevuslik jõululaat-kontsert on Randvere kooli pikaajaline ja kogukonna poolt armastatud traditsioon. Eelmisel aastal jäi see seoses piirangutega ära. Kuna sel sügisel on olukord viiruse lainel veidi leebem ja koolipere juba kevadest julgem suuremaid sündmusi õues läbi viima, siis saigi vastu võetud otsus – jõululaat-kontsert toimub ja koolimaja ees õues.

8. detsembril kella 18 ajal oli majaesine rahvast täis, tervitussõnad ütles koolijuht Stanislav ja mõnusa jõulumuusika saatel saigi laadamelusse sukelduda.

Jõululaadale registreerus 33 müüjat. Eriti minevaks kaubaks oli kuum jook ja kohapeal valminud soojad vahvlid. Müügilettidelt leidis veel palju põnevat – käsitööd, meisterdusi, magusaid ja soolaseid ampse, võimalus osaleda õnneloosis. Meeleolu lisas vahva kontsert, kus erinevates blokkides astusid üles kooli mudilas- ja lastekoorid, 6.a klassi tantsutüdrukud ja väga suur hulk rahvatantsijad. Ei ole kellegi jaoks uudiseks, et Randvere koolis on rahvatants au sees – sellega tegeleb 124 õpilast 354-st. Lisaks näitasid oma tantsuoskust vilistlas- ja naisrühmad, kes samuti Randveres tegutsevad. Kontserdi lõputantsu said kõik soovijad kaasa tantsida. Kui suviste kogupereürituste hitiks on batuut, siis meil oli väiksemate laadaliste rõõmuks uhke lumemägi, millel sai turnida ja liugu lasta. Seega tegevust ja rõõmu jätkus laadast-kontserdist küll kõigile.

Kuna tegemist oli heategevusliku laadaga, siis ühiselt koguti pea 850 eurot (50% iga müüja müügitulust), mis enamuse registreeritud müüjate soovil annetatakse kodututele loomadele. Valisime toetuse saajaks Varjupaikade MTÜ, mis loodi 2007. aastal ja tegutseb kuues varjupaigas üle Eest. Suur tänu kõigile panustajatele!

Jõululaat-kontsert on saanud väga palju positiivset tagasisidet oma mõnusa atmosfääri, kogukonnakesksuse, müüjate rohkuse ja kauni kontserdi eest ning see on kooliperele suureks innustuseks järgmisel aastal veel ägedamalt sündmus ette võtta.

Kaunist jõuluootust!

Fotod: Priit Palomets