21.05.19

Kilonpuisto Kooli külastus

18.-21. märtsil käisid Randvere kooli inglise keele ja eesti keele õpetaja Erasmus+ projekti raames Kilonpuisto koolielu vaatlemas ja selle tööga tutvumas. Eesmärgiks oli erivajaduste lastega töö jälgimine ja võrdlemine oma oskustega Randvere koolis.

Soome kool oli samalaadne Randvere kooliga – selles oli tavalaste pool ja erivajadustega laste blokk. Tavalaste klassides oli õppetöö jagatud erinevate õpijõudlustega laste vahel. Vaadeldi ühtekokku 13 ainetundi. Vaadeldud tundides oli lisaks aineõpetajale veel 2 abiõpetajat. Klassis õppis 10-14 õpilast.

Erivajadustega olid lapsed seetõttu, et nad olid enamasti teisest keeleruumist tulnud.

Emakeeletunnis saime tuttavaks õpetajaga, kes Erasmuse projektides õpetab kolleege, kuidas interaktiivselt emakeele grammatikat õppida. See tund oli väga elav, sest lisaks teadmistele saadi õigeid vastuseid ka loogiliselt mõeldes.

Soome kooli külaskäik andis tunnistust, et tasa ja targu saab saavutada häid töötulemusi.