04.01.23

KiVa Talvekool

Meie kooli KiVa meeskonnast osales õpetaja Marek KiVa Talvekoolis, mis langes kokku Kiusamisvaba Kool Eestis tegutsemise 10. aastapäevaga.🥳
Talvekooli raames tehti tagasivaade möödunule. Räägiti sellest, miks on oluline KiVa kvaliteetne rakendamine ning millest räägivad õpilasküsitluse numbrid?
Päeva oluline osa oli paneeldiskussioonil teemaga: Õpetajate kiusamisest ehk kuidas kaitsta õpetajaid? Arutlesid Tiina Saar-Veelma, Merle Raun ja Auli Andersalu-Targo. Kõlama jäi mõte, et kõigil on õigus tunda end tööl hästi. Selles on oluline roll juhil, ettevõtte organisatsioonikultuuril aga ka inimesel endal. Oluline on leida isik, kellega oma muresid jagada ja tunda ära töökius ning osata sellele reageerida.
Lõuna ajal sai vahetada mõtteid kolleegidega teistest KIVA koolidest.
Pärast lõunat olid erinevad töötoad:
✅Koostöö lapsevanematega kiusamisjuhtumi lahendamisel – teavitamine ja töökorraldus (Cattre Hein ja Jane Alas)
✅Keeruliste kiusamisjuhtumite lahendamine (Auli Andersalu-Targo)
✅Разбор сложных случаев травли и ведение документации (Kati Toobal)
✅Õpetajate enesehoid – teooriast praktikani (Peaasjade koolitaja Elliko Konno)
✅KOOLIJUHTIDE ERIPROGRAMM: KiVa kui koolijuhi juhtimistööriist – töötuba koolijuhtidele (Triin Toomesaar ja Kristiina Treial)​
Päeva lõpetasKIVA sünnipäevatort. Sõnalis-muusikalise pai tegi osalejatele Jarek Kasar.