19.12.19

Klasside jõulupeo pildid

18. detsembril toimus 5.klasside  jõulupidu koos vanematega, teemaks “Vanaaja jõulud”. Lapsed tutvustasid vanematele vanaaja jõulukombeid, riietust, toitumistavasid ja ennustusi, laulsid regilaule, tantsisid “Kaera-Jaani”. Õhtu põnevaim osa oli endisaegsete mängude tutvustamine ja vanematega koos nende mängimine. Lõpetuseks laulsime üheskoos “Oh kuusepuu” laulu. Pidu oli meeleolukas, õpetlik ja esinejad said oma osaga väga hästi hakkama!

5. klassid käisid viimasel koolinädalal Viimsi Vabaõhumuuseumis uurimas, milline oli vanasti jõuluaeg. Saime teada, kuidas inimesed elasid ja millega tegelesid. Tegime tutvust Tahma-Toomaga, mängisime heintel endisaegseid jõulumänge, küpsetasime piparkooke ja meisterdasime päkapikke. Põneva programmi lõpetuseks sai iga laps anda oma käega lammastele süüa.