02.05.16

Koolinoorte tantsufestival

9.-10. aprillil 2016 toimus 11. üleriigiline koolinoorte rahvatantsufestival, mille moto oli „Rahvatants paneb silma särama“. Festivalil andsid noored tantsijad Tallinnas kaks kontserti. Esimene ülesastumine toimus Salme Kultuurikeskuses ning teise kontserdi andsid noored tantsijad Tallinna Lennusadamas. Meie koolist osales festivalil 57 õpilast.

Koolinoorte rahvatantsufestival on igakevadine traditsioon, mis toob kokku sajad rahvatantsuhuvilised noored üle Eesti. Igal aastal korraldatakse see erinevas Eesti paigas, sel kevadel oli korraldamine Tallinna käes.  Festivali üheks peamiseks eesmärgiks on rahvatantsu populariseerimine noorte seas, aga ka esinemise võimaluse pakkumine suurel laval ja kindlasti koostantsimise rõõm. Samuti oli tähtsal kohal erinevad õpitoad, kus lapsed said oma oskusi proovile panna. Seekordsel festivalil osales üle 700 noore rahvatantsija.