25.09.20

Kõrvitsanädal

14.-18. septembril toimus Randvere koolis Kooliaia meeskonna eestvedamisel KÕRVITSANÄDAL. Suurim eesmärk oli kevadise üleskutse tulemina kodudes kasvatatud kõrvitsate kokkukogumine, et viia need Tallinna Loomaaeda söögiks ja rõõmuks sealsetele asukatele. Kõrvitsaid kogunes suur kuhil (40 suuremat ja väiksemat kõrvitsat, lisaks kotitäis kurke ja toojateks 15 õpilast ning 5 õpetajat), mille Raido koolibussiga ka kohale toimetas. Õpetaja Mare teadis rääkida, et elevandid olid äärmiselt vaimustatud ja avaldasid soovi külastada Randvere kooliaeda. Praegu jäi asi seisma transpordi taha.

Seda, kuidas loomad kõrvitsatega lustivad ja maiustavad, saavad kõik oma silmaga vaadata 31. oktoobril Loomaaias toimuval Kõrvitsapeol.
Suur tänu kõikidele peredele, kes oma panuse sellesse andsid!
Lisaks toimusid klassides kogu nädala jooksul erinevad tegevused, mille peategelaseks oli kõrvits. Loeti ja kirjutati lugusid ja muinasjutte, joonistati, kleebiti ja meisterdati. Valminud töid saavad kõik imetleda II korruse galeriis.
Vanemad õpilased koostasid kahhoote ja quizzizeid kõrvitsa kohta käivatest faktidest. Mõned vahvad näited siin:
Õpetajad panid oma lemmikkõrvitsatoitude retseptidega kokku kogumiku.🥮
Seekord veel ei õnnestunud lisada koolimenüüsse toite kõrvitsast, aga eks midagi peab jääma ka järgmiseks aastaks varuks.
Aitäh kõikidele, kes nädala tegevustes kaasa lõid!👏
Fotod: Klaire Sinisalu