01.02.16

Külalisõpetaja 6. klassi ühiskonnaõpetuse tunnis

Ühiskonnaõpetuse tunnis käis rääkimas Margus Talsi abivallavanem hariduse valdkonnas, kes rääkis, mis on hariduse valdkonna probleemid Viimsi vallas ning suurematest plaanidest ja projektidest.  Lisaks andis ülevaate ka Viimsi valla territooriumist ning selle juurde kuuluvatest saartest.

Õpilased said teada, kust raha peamiselt vallavalitsusse tuleb ning kui palju sellest haridusele kulutatakse. Muuseas mainiti ära ka see, et õpetajate palkade tõstmine on neil plaanis ning tervitatav oli mõtteviis, et õpetajad peavad saama kõrget palka, siis töötavad koolis motiveeritud õpetajad, kes on õpilastele eeskujuks ning innustavad neid ning selliselt omakorda jõuab raha tagasi ka valla rahakotti maksude näol, kuna õpilased on edukad ja ettevõtlikud.

Kahjuks on aga Viimsi jälle küsimuse ees, kas betoon või õpetaja. Kuna pidevalt kasvav rahvaarv toob kaasa ka lasteaia kohtade vajaduse ning see omakorda ka kooli kohtade vajaduse. Planeeritakse juurdeehitusi nii Haabneeme, Püünsi kui ka võimalusena Randvere koolile, kuid see kõik on hetkel ideetasandil.

Lisaks räägiti ka õpilastele talveks Lubja mäele suusakeskuse ehitamisest, mille arendus juba käib. Õpilased said ka küsida küsimusi ning uurisid, ka selle kohta, kas Randvere kool läheb üheksa klassiliseks lootuses, et ka nemad saavad jääda edasi õppima Randvere kooli.