Uudised

Article featured image
09.04.15

Külas käis foorumteater

Alates 09.03 algas siseministeeriumi sotsiaalkampaania Tark Vanem, mille raames külastas VAT Teatri Foorumgrupp 01. ja 06. aprillil meie kooli, et lastega arutleda teemadel, miks alkohol on kahjulik ning kuidas sellele “ei” öelda. Lapsed said näha kahte erinevat etendust vastavalt oma vanusele.

Avastamist vanematele

Loe ka õpilaste mõtteid etenduse kohta.

4. klassi õpilane Hella võttis 3.-4. klassi õpilastele mõeldud etenduse kokku järgmiselt:
Etendus räägib kahest alaealisest koolitüdrukust Martast ja Greetest ning poisist Kevinist. Kevin, kes on tüdrukutest vanem, kutsub Marta parki. Marta kutsub Greete ka kaasa, aga viimane ütleb, et ei saa minna, kuna tal on klaveritund. Marta suudab kuidagi Greete endaga kaasa saada ning nad lähevadki. Kevin joob ja tahab, et tüdrukud ka jooks, kuid Greete ei taha, sest ta on veel liiga noor. Kui Kevini telefon heliseb, räägib Marta Greetele augu pähe, et ta võtaks väikse lonksu. Kui Kevin tuleb, ütleb ta, et esimesel korral juuakse pudel põhjani tühjaks. Ka sellega saadakse Greete nõusse. Järgmisel päeval natuke aega enne tundide algust on Greetel väga paha olla, sest ta oli esimest korda joonud.

Mulle meeldis etenduses see, et see polnud titeetendus, vaid oli juba suuremate teema. Veel meeldis mulle see, et see oli foorumteater. Mulle ei meeldinud see, et etendus oli nii lühike. Etendus oli täiesti arusaadav ning õpetas mulle, et ära tee koos sõpradega seda, mida sa üksinda ei teeks.
Õpilaste arvamused 2. klassile mõeldud etenduse kohta:
Etendusest jäi meelde see, et lapsele pakuti veini maitsta.
Meeldis, kuidas näitlejad oskasid hästi mängida ja kuidas Maria asemel said õpilased mängida.
Meeldis etenduse ajal kaasa mõelda, mängida ja arvamust avaldada.
Saime teada, et lapsed ei tohi alkoholi juua.
Vaidlus käis selle üle, et mis vanusest võiks alkoholi juua, kas 18-aastaselt või 21-aastaselt.Randvere Kool, Gustav Heinrich Schüdlöffeli tee 4/1, Randvere küla,  Viimsi vald, 74016 Harju maakond. Registrikood 75038807, e-post randverekool@randverekool.edu.ee