13.04.17

Kuningas Maciuse õpituba

Esmaspäeval, 10. aprillil said 2.c klassi õpilased osa paljust põnevast. Külla oli tulnud Poola Vabariigi suursaatkonna avaliku ja kultuuridiplomaatia spetsialist Sławomira Borowska-Peterson, kes tutvustas esmalt Janusz Korczaki raamatut „Kuningas Macius Esimene“ – lugu ühest väikesest poisist, kellest sai kuningas. Seejärel vaadati üheskoos erinevate riikide lippe ja vappe, et siis juba ise välja mõelda oma kuningriik ning kujundada sellele lipp ja vapp. Samuti oli võimalus kirjutada kuninga kiri, millele sai lüüa päris ehtsa templi. Viimaks tutvustasid lapsed oma kuningriiki, lippu ja vappi ka teistele. Kõige lõpuks võeti aga mõõtu kuningas Maciuse endaga ehk lapsed said teada, kas nad on juba kuninga kasvu või ehk koguni pikemad. Aitäh Poola Vabariigi suursaatkonnale põneva sündmuse eest.

Macius11 Macius51 Macius41 Macius31