20.11.18

Lõpeb projekt: “Muukeelsete laste pereliikmete õpituba „Tere, kool!“

Poolest augustist kuni novembri lõpuni võttis Randvere kool osa koostööprojektist: „Muukeelsete laste pereliikmete õpituba „Tere, kool!“. Projekti toetas Eesti Lugemisühing, Integratsiooni SA ja Kultuuriministeerium.

Projekti eesmärk oli suunatud sellele, et muukeelsed lapsevanemad ja teised pereliikmed saaksid sisse elada eestikeelse kooli tegemistesse ja söandaksid avardada oma eesti keele kogemust. Töö toimus neljas koolis – Haabneeme Koolis, Püha Johannese Koolis, Tallinna Kunstigümnaasiumis ja Randvere koolis.

Kokku toimus seitse kohtumist. Käidi ekskursioonil Jõelähtmes, kus tutvuti Rootsi-Kallavere külamuuseumiga ja Rebala muuseumiga. Samuti külastati Eesti tuntuima kirjaniku Anton Hansen Tammsaare kodukohta Vargamäed ja toimus orienteerumismäng ja viktoriin.

Laupäeval, 24.11 toimus projekti lõpuüritus Paides – Ajakeskuses Wittenstein, kus saab tutvuda Eesti ajalooga ning jagada muljeid ja teha kokkuvõtteid lõppenud projektist.